Klej Poliuretanowy

Код товара: klej-poliuretanowy

Niskoprężny jednokomponentowy klej poliuretanowy w wersji z aplikatorem pistoletowym przeznaczony do klejenia płyt styropianowych w systemach ociepleń budynków metodą BSO oraz płyt XPS i EPS przy ocieplaniu fundamentów i przyziemnych części budynków, piwnic itp.

us-coat building png8
 

klej poliuretanowy US-COAT | Produkujemy materiały elewacyjne: tynki, grunty, kleje do ociepleń

 

Zastosowanie:

• służy do klejenia płyt styropianowych przy ocieplaniu ścian zewnętrznych budynków, kasetonów styropianowych, paneli ściennych montażu parapetów, wypełniania szczelin w izolacji termicznej.
• wykazuje doskonałą przyczepność do podłoży betonowych, ceramicznych, drewnianych a także do PVC, oraz wszelkiego rodzaju styropianów i tynków.
• po 2 godzinach od przyklejenia można rozpocząć szlifowanie i kołkowanie płyt.


Klejenie polistyrenu ekstrudowanego (XPS):

• klej poliuretanowy STYROFIX ma zastosowanie w systemach ociepleń przyziemi (fundamentów) z użyciem płyt z polistyrenu ekstradowanego (XPS) oraz z zastosowaniem polistyrenu ekspandowanego (EPS).
• klej poliuretanowy wykazuje doskonałą przyczepność do podłoży betonowych, ceramicznych, drewnianych a także do PVC, oraz wszelkiego rodzaju styropianów, tynków oraz podłoży z powłoką bitumiczną, papy i asfaltowych mas izolacyjnych.
• po 2 godzinach od przyklejenia uzyskuje się utwardzenie wstępne pozwalające na kontynuację prac związanych z zabezpieczeniem przyziemi, a pełne utwardzenie spoiny poliuretanowej uzyskiwane jest po 24h.


Właściwości:

• łatwy i wygodny w użyciu;
• umożliwia szybkie wykonanie prac związanych z ociepleniem (wstępne utwardzenie po 2 godzinach, pełne utwardzenie już po 24 godzinach);
• bardzo dobra przyczepność do podłoży bitumicznych (bezrozpuszczalnikowych mas KMB, pap zgrzewalnych) oraz wszelkich podłoży mineralnych;
• doskonała przyczepność do podłoży betonowych, mineralnych, ceramicznych, tynków itp.;
• stosowany w szerokim zakresie temperatur


Dane techniczne:

 

OpisJed. miaryWłaściwości
Pojemność puszki
ml 750
Ilość puszek w opakowaniu
szt. 12
 Czas kołkowania godz. ok. 2
 Czas korekty min

ok. 10

(przy temp.23°C, wilgotn. 50%)

 Temperatura puszki °C +20
 Temperatura pracy (podłoża i powietrza) °C od -5 do +30
 Wydajność opakowania (klejenie XPS)

do 12

(wydajność jest uzależniona od temperatury i wilgotności powietrza)

 Wydajność opakowania (klejenie BSO)

do 8

(wydajność jest uzależniona od temperatury i wilgotności powietrza)

 

Styropian grafitowy EPS 033 GRAFIT-STYR

GRAFIT-STYR EPS 033 to styropian grafitowy do stosowania na ścianach zewnętrznych, fasadach oraz w miejscach, w których wymagana jest redukcja grubości izolacji. Cząstki grafitu poprawiają zdolność termoizolacyjną powodując przy tym mniejsze zużycie energii. Styropian fasadowy grafitowy to propozycja dla nowoczesnych domów pasywnych i energooszczędnych.

Styropian Fasadowy EPS S 040 Fasada STYR Komfort

Styropian elewacyjny EPS S 040 FASADA STYR KOMFORT zaleca się stosować w budownictwie jako izolację termiczną powierzchni ścian szkieletowych, ścian zewnętrznych wykonywanych metodą lekko-suchą, w murowanych ścianach trójwarstwowych, dla szkieletowych ścian działowych oraz izolacji cieplnej nadproży i ościeży okiennych, oraz dopuszcza się stosowanie EPS S 040 jako styropianu na dach.

Kołki Montażowe

Łączniki izolacji przeznaczone są do mechanicznego mocowania termoizolacji z płyt styropianowych lub płyt z wełny mineralnej do podłoży z cegły ceramicznej kratówki, cegły ceramicznej pełnej, cegły silikatowej lub betonu komórkowego (gazobeton).